ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
طراحی داخلی

مطالب عمومی

طراحی داخلی

طراحی داخلی

برای اینکه با مفهوم بازسازی ساختمان آشنا شویم، ابتدا باید با مفهوم کلمه بازسازی آشنا
شویم. بازسازی کلمه متردافی می باشد که از کلمه مرمت می آید، و معنی و مفهوم این کلمه یعنی اینکه شخص و یا گروهی بر روی یک اثر، فعالیت و مداخله ایی فنی انجام دهند تا بتوانند تداوم وجود آن اثر را برای زمان بیشتری تضمین نمایند.
شاید بسیاری از ما با کلمه مرمت و بازسازی در جملاتی مانند بازسازی ساختمان و یا بازسازی
آثار هنری آشنا باشیم؛ اما برای بهتر آشنا شدن با مفهوم کلمه بازسازی باید این نکته اشاره نماییم که برای جدا شدن این واژه از کلمه ی مرمت، بازسازی اغلب برای ترمیم و مرمت بنا ها به کار می رود و در صورتی که مرمت تقریبا معنای عامی داشته و برای ترمیم اکثر آثار استفاده می شود.
انواع بازسازی ساختمان دو سبک دسته بندی می شوند:

  • بازسازی علمی Ùˆ آرکئولوژیک
  • بازسازی آرتیستیک Ùˆ یا هنری

طراحی داخلی چیست؟
طراحی داخلی گروهی از کارهای مختلف را توصیف Ù…ÛŒ‌کند Ú©Ù‡ در عین حالی Ú©Ù‡ مرتبط با پروژه Ù…ÛŒ‌باشد مرتبط با تبدیل آن به تنظیمات مؤثر برای طیف وسیعی از فعالیت‌های انسانی است. طراح داخلی کسی است Ú©Ù‡ چنین پروژه‌هایی را انجام دهد. طراحی داخلی حرفه‌ای چند بعدی است Ú©Ù‡ شامل توسعه مفهومی، ارتباط با ذینفعان پروژه Ùˆ مدیریت Ùˆ اجرای طرح است.در لغت نامه ÛŒ وبستر، طراحی داخلی چنین تعریف شده‌است: «Ù‡Ù†Ø± یا عمل برنامه‌ریزی Ùˆ نظارت بر طراحی Ùˆ اجرای معماری داخلی Ùˆ مبلمان»

بایدها و نبایدها در طراحی آشپزخانه
الف) بایدها: از یک عنصر که خلاقانه طراحی شده برای دلخوشی استفاده نمایید.
ب) بایدها: بابت خرید کابینتهای با کیفیت، زیبا و مقاوم هزینه کنید.
نبایدها: کیفیت پایین را ترجیح ندهید.
در مورد این موضوع فکر کنید که شما در و کشو کابینت را مداوم باز و بسته میکنید و رویه کابینت را مداوم مورد استفاده قرار میدهید پس کابینت، رویه کابینت و یراق آلاتی با جنس مقاوم و زیبا را خریداری نمایید.
تخریب و بازسازی ساختمان
در زمینه ساختار فیزیکی، تخریب و بازسازی ساختمان شامل تخریب انتخابی اجزای ساختمان
به ویژه برای بازیافت مورد استفاده Ù…ÛŒ‌باشد Ùˆ مدیریت مواد دفعی Ù…ÛŒ‌باشد. این مورد با تخریبی متفاوت است Ú©Ù‡ در آن یک محل خاص با شدیدترین روش‌ها به طور Ú©Ù„ÛŒ از ساختمان‌ها پاکسازی Ù…ÛŒ‌گردد. تخریب به عنوان ساخت معکوس خوانده Ù…ÛŒ‌شود.سرویس بهداشتی در حفظ بهداشت
فردی و عمومی خانواده نقش بسیار مهمی ایفا می کنند . اصولا باید دستشویی با در ورودی خانه ارتباط مستقیم داشته و با فضاهای دیگر خانه ارتباط غیر مستقیم داشته باشد . کف دستشویی از نظر بهداشتی از نکات مهم ساختمان دستشویی است . شیب کف باید به سمت توالت ایرانی و یا کف شوی دستشویی باشد . توصیه می شود به هنگام کاشی کاری یا سرامیک
کاری کف دستشویی ، حداقل درز ممکن را در نظر بگیرید تا هم آلودگی کمتری حاصل شود و هم از رسوخ آب ،تا حد قابل ملاحظه ای جلوگیری شود. در مورد پوشش سقف ،بهتر است از رنگ روغنی که مقاوم در برابر آب و قابل شستشو می باشد،استفاده شود .
آشنایی با ۸ نکته کلیدی در خرید کاغذ دیواری
قبل از انتخاب کاغذ دیواری برای تزئینات خانه حتما باید به نکاتی توجه کنید.
در غیر این صورت به سرعت دلزده و پشیمان می شوید.
استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای منازل در دهه های گذشته رونق چندانی نداشت.
علت این بی اقبالی هم متنوع نبودن رنگ ها و طرح های کاغذهای دیواری بوده است اما امروزه کاغذ دیواری ها به دلیل تنوع در رنگ ، شکل و جنس به یکی از اولین انتخاب های خانه دارها برای پوشش دیوارها تبدیل شده اند.تا آنجا که حتی می توان گفت این پوشش تا حدود زیادی جای رنگ را گرفته است.علت دیگری که کاغذدیواری این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده، نصب آسان و سریع آن است.
خصوصیات کلی دیوارپوش و کف پوش ها:
این محصولات به علت تنوع ، زیبایی و کیفیت بالای آن منحصر به فرد بوده و طول عمر بالایی نیز دارند ، به همین جهت باعث حذف بسیاری از هزینه های اضافی مانند رنگ آمیزی سالیانه ساختمان می باشد .
دیوارپوش ها عایق حرارتی و برودتی بوده و می تواند نقش بسزایی در جلوگیری از هدر رفتن انرژی و هزینه داشته باشد.
موارد استفاده دیوارپوش ها اماکن مسکونی ØŒ اداری ØŒ تجاری ØŒ رستوران ها Ùˆ هتل ها Ùˆ … Ù…ÛŒ باشد.
نصب دیوارپوش بسیار سریع می باشد به طوریکه می توان ۱۰۰ متر مربع دیوارپوش را در ۱ روز نصب کرد.
زیرسازی دیوارپوش ها نقش مهمی در نصب آنها دارد . در صورتی که دیوار صاف بوده و گچی باشد نیاز به زیرسازی نیست ولی اگر دیوار سیمانی یا کاشی باشد حتما باید زیرسازی انجام شود.
تاسیسات ساختمان چیست؟تاسیسات ساختمان از نیازهای اساسی و مورد نیاز هر ساختمان می باشد . به بیان دیگر ، سیستم های داخلی ، اجزای حیاتی هر ساختمان را تشکیل می دهند . این سیستم ها مربوط به شرایط حرارتی ، دیداری ، شنیداری و بهداشتی که برای راحتی ، آرامش و آسایش ساکنان ساختمان لازم و ضروری می باشد ، را فراهم می کنند .
جوشکاری (به انگلیسی: Welding) یکی از روش‌های تولید Ù…ÛŒ‌باشد. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به‌یکدیگر است؛ به‌گونه‌ای Ú©Ù‡ خواص اتصال برابر با خواص مادهٔ پایه باشد.
جوشکاری همچنین یکی از فرایندهای اتصال دائمی قطعات (فلزی یا غیرفلزی)ØŒ به روش ذوبی یا غیر ذوبی، با به کارگیری یا بدون بکارگیری فشار، با استفاده یا بدون استفاده از ماده پرکننده Ù…ÛŒ‌باشد. فرایندهای جوشکاری به دو دسته اصلی تقسیم Ù…ÛŒ‌شوند: فرایندهای جوشکاری ذوبی Ùˆ فرایندهای جوشکاری غیر ذوبی

+ نوشته شده در چهارشنبه 11 بهمن 1396ساعت 14:48 توسط marjan | | تعداد بازدید : 11